Gyógypedagógia

A gyógypedagógus által vezetett foglalkozásokat megelőzi a Kapunyitó csomag, amely segít megismerni a gyermek és a család igényeit, és megalapozza az egyénre szabott fejlesztést. További részleteket az oldal alján találnak.

Neuroaffirmatív gyógypedagógiai támogatás

A neuroaffirmatív gyógypedagógiai támogatás célja, hogy a gyermekek számára olyan készségeket biztosítson, amelyek segítik őket a mindennapi életben való eligazodásban. Strukturált, egyénre szabott feladatokon keresztül, vizuális és egyéb segédeszközök segítségével erősítjük a a gyermekek önállóságát, segítjük a rutinok kialakítását, a társas helyzetek kezelését és az érzelemszabályozást.

Komplex gyógypedagógiai fejlesztés

A komplex gyógypedagógiai fejlesztés egy átfogó, egyénre szabott program, amely a kognitív, szociális, mozgásos, érzelmi és kommunikációs képességek fejlesztésére összpontosít.

Mozgásfejlesztés

A mozgásfejlesztés célja, hogy támogassa a gyermekek motoros készségeinek fejlődését, eközben pedig támogassa az idegrendszer érését.

Iskolaelőkészítő foglalkozás

Az iskolaelőkészítő foglalkozások célja, hogy a gyermekeket felkészítse a magabiztos iskolakezdésre. A foglalkozások során olyan képességek fejlesztésére kerül sor, amelyekre a gyermek az iskolai tanulás során támaszkodni fog.

Szülőkonzultáció

A szülőkonzultáció célja, hogy átbeszéljük a gyermek fejlődését, az eddigi fejlesztési alkalmak eredményeit, és megtervezzük a további fejlesztéseket. A konzultáció során a szülők lehetőséget kapnak arra, hogy kérdéseiket feltegyék, és választ kapjanak a gyermek fejlődésével kapcsolatos aggályaikra vagy bizonytalanságaikra. Ezzel a szülők aktívan részt vehetnek gyermekük fejlesztésében.

Kapunyitó csomag

A Kapunyitó csomag célja, hogy megalapozza a gyermek fejlesztési folyamatát. A csomag része két szülőkonzultáció, ahol részletesen átbeszéljük az anamnézist, majd közösen meghatározzuk a célokat. Emellett két ismerkedős alkalom során megfigyeljük a gyermeket, hogy megismerjük egyedi igényeit és erősségeit. Ez a csomag biztosítja az alapot a további fejlesztésekhez, segítve a családokat a megfelelő irány megtalálásában.

  • Az első (induló) szülőkonzultáció során átbeszéljük a fejlesztőház felkeresésének okát, felvesszük az anamnézist, és átnézzük a korábbi dokumentációkat.

  • A két alkalmas foglalkozáson megismerkedünk a gyermekkel, megfigyeljük őt terápiás környezetben. Szükség esetén gyógypedagógiai skálákkal vagy pszichológiai tesztekkel egészítjük ki ezeket az alkalmakat.

  • A Kapunyitó csomag záró szülőkonzultációján az ismerkedő alkalmak eredményeiről adunk felvilágosítást, válaszolunk a felmerülő kérdésekre, majd a szülővel közösen kitűzzük a fejlesztési/terápiás célokat, és egyeztetünk a továbbiakról.